Tüm Tedarik AŞ

İktisada giriş derslerinde ilk öğretilen kalıp tanım, iktisat biliminin de varoluş gerekçesini açıklayan “sınırsız ihtiyaçların, sınırlı kaynaklarla karşılanma çabasıdır”. Kâr amacı gözetsin, gözetmesin tüm kurumlar, bütçelerini verimli kullanmak zorunda. Verimlilik arttıkça, kurumlar hedeflerine daha kısa sürede ulaşıyor ve büyüme süreçleri sağlıklı bir şekilde devam ediyor. Bütçeyi verimli kullanabilmenin temeli ise satın alma süreçlerini doğru yönetmekten geçiyor.

Yenilikçilik, sadece teknolojik bir icat ile değil, rutin işleyişte göze batmayan bir ayrıntıyı fark edip, bakış açılarını değiştirebilmekle ortaya çıkıyor. Tüm Tedarik AŞ, böyle bir nüansın fark edilmesi ile doğdu. Sınırsız ihtiyaçlar ve sınırlı kaynaklar koskoca bir bilim dalı doğurmuş ama bir sektör ortaya çıkaramamıştı. İşte o sektör profesyonel satın alma hizmeti olarak tanımlayabileceğimiz “Tedarik Sektörü”.

1989 yılından bugüne faaliyet gösteren Binhan İnşaat Taah. İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti. ve 2004 yılından bugüne faaliyet gösteren Akıl Fikir Dükkanı (AFD) Reklamcılık Ltd. Şti. bugüne kadar farklı sektörlerde edindikleri satın alma tecrübesini sistematikleştirerek güçlerini Tüm Tedarik AŞ çatısı altında birleştirdi ve güçlü sermaye yapısı ile Mayıs 2016’da kuruluşunu tamamladı.

Tüm Tedarik İç ve Dış Tic. AŞ, öncelikle AFD ve Binhan’ın tedarikçilerini sisteme katarak tedarikçi havuzunun temelini attı. Hemen ardından farklı sektörlerden üreticiler ile görüşmelere başlandı ve kriterleri karşılayanlar ile sözleşmeler imzalanarak kayıtlı ve onaylı tedarikçi sayısı artırıldı.

Çok kısa bir süre içerisinde iş güvenliği ekipmanları ve koruyucu giyim eşyası alımından, konteynere (yaşam ünitesi); çevre duvarı yapımından; elektrik, hırdavat, temizlik, gıda malzemeleri alımına; promosyon ürünleri, fuar malzemeleri, kağıt, vinil, fotoblok ve folyo üzeri baskılı malzemelerden; seminer organizasyonu ve kokteyle; fidan alımından, morg ünitesi teminine çok geniş bir yelpazede kamu kuruluşlarına çeşitli iş bitirmeler gerçekleştirdi. U.S. Polo, RE/MAX Türkiye gibi geniş şube ve franchise ağı ile çalışan önemli markaları müşteri portföyü arasına kattı.