4T Sistemi Nedir?

Siparişlerin birleştirilerek yüksek hacimde bir talep yaratılması ve her satın alma işleminde yeniden rekabet ortamı oluşturularak optimum kalite ve minimum fiyatın yakalanmasını sağlayan bir sistem. Sipariş ile gelen hedef ürünler için TT Sektör Sorumlumuz öncelikle üretici havuzumuzdaki firmalar ile görüşerek istenen ürün kriterlerini detaylıca inceler v karşılaştırır.

Birleştirme ve karma yapmaya uygun bir ürün ise TT Ürün Araştırmacısı devreye girer. Numuneler toplanır, incelenir, en iyi 3 teklif ile TT Sektör Sorumlusu nihai görüşmeyi yaparak tedarik sürecini başlatır.

Talep: Gerek kamu, gerek özel kuruluşlardan gelen siparişler birleştirilerek her sektörde yüksek hacimli bir talep elde edilir. Böylece satın alma aşamasında, piyasa rayicinin altında değerlere ulaşarak müşterilerimiz için anlamlı fiyat avantajları sunarız.

Teklif: Talep miktarının belirlenmesinin ardından, kayıtlı ve onaylı tedarikçilerimizden teklifler toplanır. Her satın alma işleminde yeniden rekabet ortamı oluşturularak minimum fiyat ve optimum kalitenin yakalanması sağlanır. Oluşan fiyat Tüm Tedarik kriterlerinin üzerinde ise pazarlık veya yeniden tekliflendirme aşaması ile hedef fiyata ulaşılır.

Tedarik: Fiyat-kalite-termin matrisi ile en iyi teklif belirlenerek tedarik sağlanır. Tedarik yöneticisinin gözetiminde ürünler talep sahiplerinin isteklerine göre sınıflandırılır, uygun miktarlara bölünerek paketlenir, etiketlendirilir ve sevkiyata hazır hale gelir. Eğer ürün birleştirmeler veya ürün üzeri baskı vb. ihtiyaçlar var ise bu aşamada geçekleştirilir.

Teslimat: İstenen koşullarda ve zamanında Türkiye’nin her yerine teslimat gerçekleştirilir.